του Νίκου Ορφανουδάκη
Ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της αγωνιστικής σεζόν 2023-2024 για όλες τις ομάδες όλων των κατηγοριών. Ας δούμε όμως πιο αναλυτικά ανά κατηγορία, τι έγινε: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Πρωταθλήτρια αναδείχτηκε για άλλη μία χρονιά, αήττητη, η ομάδα Pong Viveurs. Στην δεύτερη θέση η ομάδα Άρχοντες από τον Πολύγυρο και στην 3η θέση η Σίνδος 40+ η οποία κατέκτησε το κύπελλο Κεντρικής Μακεδονίας. Speedpong, Θύελλα Ευόσμου, Spinwaves και 25o παρέμειναν στην Α' κατηγορία. Λόγω της αναδιάρθρωσης εν όψει της φετινής χρονιάς το δρόμο για την Β κατηγορία πήραν ο Παύλος Μελάς 3, Αετοί Ευόσμου, Παύλος Μελάς 2016, Κιλκισφαίριση και Oldman United. Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Δόξα Ευόσμου κατακτώντας αήττητη την 1η θέση κι αυτόματα την απευθείας άνοδο στην Α' κατηγορία. Στην 2η θέση είχαμε την νεοφώτιστη ομάδα Red Blades και 3η θέση οι A.T.T.AC.K. Κι εδώ λόγω της αναδιάρθρωσης εν όψει της φετινής χρονιάς πήραν την κάθοδο στην Γ κατηγορία οι ομάδες ΑΠΕΡΑΝΤΟΙ, ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ 1 , ΠΟΛΥΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, PONGERS 4ALL, ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡ. ΤΟΥΜΠΑΣ, Ο.Ε.Α. ΕΔΕΣΣΑΣ και ATTACK-t Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Πρώτοι με μία μόλις ήττα, κέρδισε άξια την απευθείας άνοδο στην Β' κατηγορία, η ομάδα των Last Minute. Στην 2η θέση ο Παύλος Μελάς 2 και 3η θέση για τον Φίλιππο Ευόσμου. Μελανό σημείο, ο μικρός αριθμός συμμετοχής και η μεγάλη καθυστέρηση που παρατηρήθηκε κατά την διάρκεια των αγωνιστικών. Comments are closed.
|
Αγωνιστικό πρόγραμμα
|